Vėdinimas

Vėdinimas – tai procesas, kuomet pašalinamas panaudotas oras ir tuo pačiu pakeičiamas lauko oru. Kartu su šiuo procesu, naudojant priverstinį (mechaninį) vėdinimą, oras yra filtruojamas, pašildomas ar atvėsinamas, sudrėkinamas ar nusausinamas. Taip pastate yra užtikrinamas deguonies palaikymas, anglies dioksido sumažinimas, drėgmės bei oro teršalų pašalinimas. Pastatuose oras būna užterštas mažais kiekiais įvairiausių junginių, kurie veikia žmogaus sveikatą. Drėgmė, pelėsis, karbamidas, formaldehidas, tabako dūmai, namų ūkio chemikalai, kvapai, virusai, bakterijos, anglies monoksidas ir dioksidas, azoto oksidai ir kietosios dalelės yra labiausiai paplite pastatų teršalai, kurie atsiranda iš žmonių, naminių gyvūnų, kuro degimo įrenginių, įvairių valymo priemonių, rūbų džiovinimo ir skalbimo, maisto ruošos ir kambarinių augalų. Gerai izoliuotame pastate be vėdinimo arba su nepakankamu vėdinimu nuolat būnantys žmonės dažnai skundžiasi neaiškios kilmės negalavimais: galvos skausmais, alerginiais susirgimais, nemiga, nedarbinga nuotaika. Šis seniai pastebėtas reiškinys pavadintas „ligoto pastato sindromu“.

Mechaninis vėdinimas. Oras tiekiamas ir šalinamas iš patalpų priverstinai, naudojant ventiliatorius. Pagal paskirtį mechaninės vėdinimo sistemos skirstomos į: ištraukiamąsias ir tiekiamąsias. 

Rekuperacinės vėdinimo sistemos sukurtos taip, kad taupytų energiją, o tuo pačiu mažintų ir vartotojo išlaidas. Šių sistemų darbo principas paprastas. Šviežias oras išvalomas oro filtrais, po to patenka į šilumokaitį (dar vadinamą rekuperatoriumi), kuris savo ruožtu sušildomas išeinančiu patalpos oru, vėliau pašildomas iki reikiamos temperatūros (jeigu reikia) ir tiekiamas į patalpas. Tokiu būdu, išlaidos šviežio oro šildymui sumažėja 50-90 %. Rekuperacinės sistemos gaminamos įvairaus našumo ir skirtingų modifikacijų.

Rekuperatorių tipai:

Plokšteliniai rekuperatoriai puikiai tinka visur, kur reikia ypatingo oro tyrumo. Jų pagrindinės savybės: iki 75 % energijos grąžinama, turi 99,9 % dviejų oro srovių atskyrimą ir yra statinė sistema, kuri nereikalauja papildomos elektros energijos.

Rotaciniai rekuperatoriai yra optimalus sprendimas tiems atvejams, kai yra ypatingai svarbus įrenginio dydis ir reikalingas maksimalus taupymas. Jų pagrindinės savybės: šilumos grąžinimas iki 85 %, įrenginys yra trumpesnis negu plokštelinis rekuperatorius, tolygus sukimosi greičio reguliavimas siekiant efektyviausio funkcionavimo.

Atskirų srautų rekuperatoriai - geriausi labai šaltame klimate arba tuomet, kai įrenginius reikia atskirti. Jų pagrindinės savybės: energijos gražinimas iki 75 %, mažiausias jautrumas žemoms temperatūroms (veikia iki -30 °C temperatūros), galimybė pastatyti padavimo įrenginį labai dideliu atstumu nuo ištraukimo.

Kontaktai

Užsakymai

+370 612 22838

info@svoka.lt

Vadovas

+370 612 22838

info@svoka.lt

Sertifikatai

Sertifikatas ISO 9001 Sertifikatas ISO 14001 Sertifikatas ISO 18007